Strona główna

Zapraszamy na wystawę

 

Antarktyda i Południowa Georgia

Muzeum Ziemi PAN w Warszawie zaprasza w dniach 11 stycznia – 1 marca 2013 na wystawę fotografii Jacka Herman-Iżyckiego Antarktyda i Południowa Georgia.

Muzeum Ziemi w roku 2013 zaprasza na kolejne, fascynujące wystawy z cyklu Natura – Sztuka. W styczniu i lutym zaprezentujemy znakomite fotografie ze zlodowaconych obszarów półkuli południowej. Wystawa zatytułowana Antarktyda i Południowa Georgia to fotograficzna relacja z niezwykłego rejsu żaglowcem „Europa”, w którym wziął udział autor zdjęć Jacek Herman-Iżycki. Podróż rozpoczęła się w 2009 roku z Ushuai, argentyńskiego portu na Ziemi Ognistej w czasie antarktycznego lata, trwającego od grudnia do marca. Żaglowiec przepłynął przez Cieśninę Drake’a na Szetlandy Południowe, Półwysep Antarktyczny i wyspy na Morzu Weddella, następnie na Południową Georgię i wyspę Tristan da Cunha. Rejs trwający 52 dni zakończył się w Kapsztadzie (Republika Południowej Afryki).

Jacek Herman-Iżycki – absolwent Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej i Podyplomowego Studium Krajów Rozwijających się na Uniwersytecie Warszawskim – już od lat szkolnych fascynował się podróżami, które w połączeniu z pasją fotografowania i dokumentowania wyjazdów przyczyniły się do powstania również tej niepowtarzalnej wystawy. Ekspozycja prezentowana w Muzeum Ziemi przedstawia fascynującą przyrodę żywą oraz nieożywioną jednego z najbardziej niedostępnych obszarów kuli ziemskiej. Niezwykłe krajobrazy gór lodowych są tłem dla scen rodzajowych prezentujących bogatą faunę m.in. stada słoni morskich, kolonie pingwinów, foki oraz albatrosy.

Wystawa będzie czynna od 11 stycznia do 1 marca 2013

PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Al. Na Skarpie 27

od poniedziałku do piątku: 9.00 – 16.00

w niedzielę: 10.00 – 16.00 (wstęp wolny)

Ceny biletów: normalny – 4 zł, ulgowy – 2 zł

Więcej o wystawawie: www.mz-pan.pl

Źródło: Muzeum Ziemi PAN w Warszawie

 

Więcej na temat ochrony środowiska i monitoringu strefy nadbałtyckiej na stronie 6 edycji programu Międzynarodowe Sprzatanie Bałtyku 2012Więcej o ochronie bioróżnorodnosci mórz i oceanów pod adresem: www.ocean2012.euWięcej o zrównoważonym rozwoju, zachowaniach proekologicznych i sposobach dbania o środowisko naturalne na www.ogrodostojazwierzat.pl.