Strona główna

Szkolenie dla nauczycielek w nowootwartym ogrodzie

Dwa dni temu z radością otworzyliśmy trzeci ogród - ostoję zwierząt przy Gimnazjum nr 22 na Pradze Południe. To jednak nie koniec atrakcji, które wydarzyły się w środę. Nauczyciele z terenu dzielnicy którzy od roku brali udział w seminariach dotyczących zrównoważonego rozwoju i idei tworzenia ogrodów przyjaznych zwierzętom po uroczystości otwarcia wzięli udział w szkoleniu.

Szkolenie było adresowane do tych, którzy będą z ogrodu korzystać wraz ze swoimi uczniami i podopiecznymi. Nauczyciele mieli okazję zapoznać się ze sprzętem do podglądania żywego świata na wszystkie możliwe sposoby: lornetkami, z których będą korzystać dzieci, lupami, mikroskopami i siatkami entomologicznymi. Złożenie siatek stanowiło inżynierskie wyzwanie, jednak jak się okazało zaprawione w bojach nauczycieli przedszkoli i gimnazjum sprawnie poradziły sobie z tym zadaniem niemal w tym samym momencie.
 
 
Ogród został wyposażony również w pokaźny zestaw literatury przyrodnicznej - każdej książki w biblioteczce ogrodowej jest po dwa egzemplarze, dzięki czemu jeden egzemplarz prascy nauczyciele będą mogli wypożyczać żeby przygotować się w domu do zajęć.
 
 
Pojawiły się już pierwsze pomysły jak z tego wszystkiego korzystać, więc niebawem możemy się spodziewać że ogród zamieni się w zieloną klasę z prawdziwego zdarzenia :)
 
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć ze szkolenia w GALERII.