Strona główna

Cuda Mikroświata - poznaj świat owadów z Joanną Kulig

Polecamy cykl programów przyrodniczych dostępnych na TVP1 "Ocalony świat". To 11 filmów przedstawiających najcenniejsze chronione gatunki polskich zwierząt oraz siedliska przyrodnicze, a także sposoby ich czynnej ochrony. W każdym odcinku gospodarzowi cyklu Grzegorzowi Miśtalowi towarzyszy inna gwiazda.

Oto jak na najnowszy odcinek zapraszam portal lasy.gov.pl:

 
W kolejnym odcinku Joanna Kulig oraz Grzegorz Miśtal będą ratować pszczoły i poznawać niezwykły świat owadów. Spośród ok. 400 gatunków pszczół żyjących w naszym kraju ok. 200 to gatunki zagrożone.
 
W siódmym odcinku cyklu „Ocalony świat” TVP1 pt. „Cuda mikroświata” widzowie poznają kilka gatunków owadów, które w Polsce podlegają ochronie czynnej. Joanna Kulig i Grzegorz Miśtal wyruszą do Puszczy Rominckiej, by badać życie mrówek. Poznają jednego z najrzadszych polskich owadów – pachnicę dębową, którą starają się ratować leśnicy i naukowcy z Poznania.
 
– Owady to najliczniejsza pod względem ilości gatunków grupa organizmów żywych. Prawie połowa wszystkich żywych istot na naszej planecie to owady – mówi Małgorzata Czyżewska z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.
 
W tym odcinku bohaterowie dowiedzą się także, jak to możliwe, że martwe drewno może być bardziej tętniące życiem niż drewno żywe. 
 
 
Zdjęcie: lasy.gov.pl, materiały TVP