Strona główna

Podglądaj podkowce małe i nocki duże – obserwatorium w Brennej

Na stronie nietoperze.pl znajdziemy bardzo fajną ofertę:

 
Niezwykła atrakcja czeka na turystów zwiedzających Beskid Żywiecki. W miejscowości Brenna można zobaczyć i usłyszeć nietoperze, które zadomowiły się na strychu szkoły.

Obserwatorium zlokalizowane w gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego (ul. Górecka 224), składa się z sali medialnej, w której jednorazowo może przebywać maksymalnie 16 osób oraz obserwatorium na strychu mieszczącego 10 osób. Nietoperze można podziwiać w okresie ich bytowania (maj – październik), w każdy wtorek, w godz. 10.00-14.00, w pozostałe dni obserwatorium dostępne jest po wcześniejszej rezerwacji (w godz. 9.00-15.00).

Korzystanie z obserwatorium nietoperzy jest nieodpłatne dla dzieci oraz osób uczących się do 26 roku życia (z ważną legitymacją szkolną) oraz grup zorganizowanych (grupa zorganizowana liczy co najmniej 9 osób) i osób niepełnosprawnych.

Osoby powyżej 18 roku życia za wstęp do obserwatorium muszą zapłacić 7 zł. Rezerwacja prowadzi Informacja Turystyczna w Brennej (ul. Wyzwolenia 77), tel. 33 8586 971, it@brenna.org.pl.
 
To świetna okazja, żeby w trakcie wakacyjnych wycieczek zapoznać się z gatunkami nietoperzy. Nocki duże są jednym z gatunków, które mogą pojawić się w naszym ogrodzie, więc warto poznać swojego sąsiada :)
 
 
Źródło: Jolanta Węgiel, zdjęcie wikipedia.org, Lylambda