Strona główna

Rekrutacja do nowego programu Fundacji Nasza Ziemia *Ogród - ostoja zwierząt* nadal trwa!

Proponujemy Państwu wzięcie udziału w innowacyjnym projekcie: Program Edukacji na rzecz Rozwoju Zrównoważonego „Ogród – ostoja zwierząt”.

W ramach Programu gwarantujemy nauczycielom szkół podstawowych i gimnazjów pakiet edukacyjny, w którego skład wchodzi: książka ze scenariuszami zajęć na temat ochrony środowiska i przyrody (w tym konspekty zajęć terenowych!), wygodne do kserowania, oddzielne karty pracy dla uczniów; teczki programowe dla nauczycieli i dla 20 uczniów z każdej placówki oraz saszetki z nasionami polskich kwiatów do stworzenia przyszkolnego ogródka kwietnego.

Projektowi przyświeca idea tworzenia przestrzeni przyjaznych dzikim zwierzętom taki jak ptaki, drobne ssaki i owady (m.in. owady, trzmiele). Stworzone w ramach programu ogródki kwietne wzbogacą bazę pokarmową dla tych owadów zapylających oraz staną się jednocześnie wspaniałym warsztatem pracy na botaniczne zajęcia edukacyjne.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w Programie prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Panią Justyną Niewolewską (justyna [at] naszaziemia.pl; tel. 22 622 8118)

By otrzymać pakiet edukacyjny wystarczy zgłosić swoją placówkę on - line na stronie internetowej Programu www.ogrodostojazwierzat.pl po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem.

Wraz z zespołem Fundacji Nasza Ziemia zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i życzymy wspaniałej zabawy w ogrody!