Strona główna

Świąteczna Pracownia Naszej Ziemi - sobota 4 grudnia - Złote Tarasy

Świąteczna Pracownia Naszej Ziemi


Fundacja Nasza Ziemia zaprasza! W sobotę, 4 grudnia 2010 roku, w godzinach 13:00 - 17:00 odbędzie się ekologiczny happening promujący m.in. zrównoważoną i racjonalną konsumpcję podczas świątecznych zakupów. Wydarzenie będzie miało miejsce w Złotych Tarasach, w Warszawie przy ul. Złotej 59.

Udział w wydarzeniu potwierdziła znakomita aktorka filmowa i teatralna, ambasador Fundacji Nasza Ziemia - Sylwia Gliwa!


Święta to okres, w którym zasiadamy do uroczystej kolacji zaczynając od składania sobie życzeń. W tę niezwykłą noc, pełną ciepła rodzinnego i prezentów ludzie świętują wraz z najbliższymi, obdarowują się prezentami, cudownie się bawią…

Ale jest to też czas wzmożonej konsumpcji. Kupujemy więcej, wydajemy więcej, zużywamy więcej: produktów spożywczych, opakowań… Dodatkowe odpady generowane przez społeczeństwo i przemysł w okresie świątecznym liczy się w setkach tysięcy ton. Ale nie musi tak być! Racjonalne i zrównoważone podejście do Świąt w sposób ekologiczny, odpowiednie przygotowanie i planowanie może znacznie zmniejszyć nasz wpływ na środowisko naturalne.

Wychodząc naprzeciw potrzebie uświadomienia Polaków, jak w prosty sposób ograniczyć negatywne skutki naszych działań na środowisko, Fundacja Nasza Ziemia przygotowuje ekologiczny happening, którego tematami przewodnimi będą:

* Jak przygotować i spędzić Święta ekologicznie oraz,
* Zrównoważona, racjonalna konsumpcja.

Więcej informacji nt. wydarzenia znajdziecie Państwo w naszej zakładce mu poświęconej:

ŚWIĄTECZNA PRACOWNIA FUNDACJI NASZA ZIEMIA