Strona główna

Leśne przystanki w centrum Poznania

 

Leśne przystanki w centrum Poznania

Po długiej zimie natura w pośpiechu nadrabia wielomiesięczną hibernację. Poznań zakwita ze zdwojoną siłą, a zieleń przedostaje się poza wyznaczone chodnikiem granice. O tym jak przyroda opanowuje miejską przestrzeń mogą od dziś przekonać się poznaniacy, którzy korzystają z linii tramwajowych wiodących przez centrum. Wybrane przystanki zamieniły się w leśne zakątki w ramach akcji „Las. Przystanek od codzienności”.

Od dzisiaj mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogą czekać na bimbę chadzając po trawie w otoczeniu leśnych roślin. Na przystankach: Fredry, Półwiejska i Marcinkowskiego zagościła zieleń, która umila pasażerom komunikacji miejskiej wypatrywanie tramwaju. Akcja organizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu ma zachęcić do korzystania z uroków wielkopolskich terenów leśnych.

– Chcemy przypomnieć poznaniakom jak fajnym miejscem na aktywne i przyjemne spędzenie wolnego czasu jest las. Jednocześnie chcemy promować pełne atrakcji wielkopolskie obszary leśne. W sąsiedztwie Poznania znajduje się wiele ciekawych miejsc, do których można dotrzeć odnowionymi trasami, ścieżkami rowerowymi i pieszymi. Rosnąca temperatura sprzyja wycieczkom poza miasto. Dzisiaj las przybył do centrum, ale mamy nadzieję, że już niedługo poznaniacy mu się zrewanżują – mówi Piotr Grygier, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

W ramach akcji „Las – przystanek od codzienności" na przystankach w godzinach szczytu pojawią się także leśnicy, którzy będą rozdawać mieszkańcom naklejki z hasłami "Kocham las", „LOVE LASY" oraz „Byłem w lesie".

Akcja jest elementem kampanii "Lasy Państwowe. Zapraszamy".

Źródło: Lasy Państwowe
Autor: Anna Wawrzyniak-Strzelińska, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu

Więcej o zrównoważonym rozwoju, zachowaniach proekologicznych i sposobach dbania o środowisko naturalne na www.ogrodostojazwierzat.pl. Więcej na temat ochrony bioróżnorodności, racjonalnej gospodarki odpadami, nie marnowania wody i zwiększania efektywności energetycznej na stronie Kampanii na rzecz Rozwoju Zrównoważonego 2011-2014, dofinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.